ENLIF elektromos felmosó bemutató

ENLIF elektromos felmosó

2 pörgőkefe

Manuális vízspriccelő

Világítás

Több órás működés

” Nem nagytakarításra tervezték, de napi szinten megfelel” 

Ez egy hiánypótló eszköz annak, aki utálja rángatni a felmosófát, meg utálja csavarni a mop-ot… 

Mai tesztalanyunk nem más mint a sokak utált feladatát megkönnyítő elektromos felmosó. Már egy ideje szemeztünk egymással, már a legelején is, amikor még az árcédula 150 dollár körül mozgott. Most, hogy belefutottam az Európai raktáras 90 dolláros árcédulájába, nem is volt kérdés, hogy megvegyem-e. Na nem azért, mert olyan sokat vártam tőle, hanem mert talán egy kicsit könnyebbé teszi a dolgomat itthon. Igen, nekem is, én jó „férj” vagyok, segítek itthon a házimunkában, persze ha van kedvem hozzá. Ahhoz meg ilyen szerkentyűk kellenek nekem… 😀 Felmosni én sem szeretek, de a piszkos járólapot még jobban utálom. Tehát kellett egy ilyen, meggyőztem magam. 


Megveszem

Unboxing & Design…

Mivel ilyen eszközzel még nem volt dolgom, nem nagyon van összehasonlítási alapom, kivéve egy termékkel, ami a régi szép idők emlékét idézi fel és a következő cikk alanya is lesz. Igaz, az csak hasolít erre. Most kicsit spoilerezek: biztos sokan emlékeztek nagyszüleink spejzében lapult a manuális seprű ami két forgó kefét és két meghajtókereket rejtett magában. Minél gyorsabban cibáltam, annál gyorsabban pörögtek a kefék… Gyerekkoromban egész nap tudtam rángatni. Nálunk a piros volt a menő. Ebből kaptunk most egy elektromos változatot, nagyon cuki, és egész jól teszi a dolgát. De legyen egyenlőre ennyi elég ebből. Térjünk vissza az eredeti termékünkhöz, ami az ENLIF F1 nevet viseli és elektromos felmosóként van jelen a webshopok polcain. Egy elég nagy dobozban érkezett, a meglepően nagy eszköz. Először azt hittem egy ufót kaptam lekicsinyítve. A kartonban nincs sok minden, nagy rend sincs, amit tudjátok nem igazán szeretek, így ezt a témát gyorsan el is engedem. Minden mezei zacskóban, semmi komolyabb csomagolás. Mindent kihalászva, nem sok dolgot találunk. Maga a gép, egy cső ami a fogantyú lesz majd, egy hálózati töltő, és egy rakat felmosófej. Anyaghasználatra és összeszerelésre azért odafigyeltek, mert se egy sorja, se egy kitüremkedést nem találtam sehol. Masszív járgány, nem sajnálták a fröccsöntéskor az anyagot. Alul kaptak helyet a forgófejek és a feltörlő(?) mop. Ezek mind a mostanában divatos tépőzáras megoldással tartják magunkon a korongokat illetve a téglalap alakú feltörlőt. Hátul tudjuk majd feltölteni a gépet, ez is vízzáró gumi alatt lapul. A testen elől található a víz spricceléséért felelős düzni és egy csík led lámpa. A gépcsoda tetején egy gumírozott karika takarja el a víztartályt, amibe én beletuszkoltam majd egy fél liternyi folyadékot. A tetején megbújik még a jelzőlámpa, ami normál esetben kéken, ha merülőben a gép akkor pedig pirosan világít.Hátsó részében lapul a dönthető rudazat tartója. Ez függőleges állásba enyhén beakad, tároláskor ezt díjaztam! A rudazat sima porszívócső, de célnak tökéletesen megfelel. Több állásban is kihúzható, tehát a magas embereknek sem kell hajolva tolniuk.

ENLIF elektromos felmosó
ENLIF elektromos felmosó

Előző
Következő
A rudazat egy kapcsolókkal ellátott nyélben végződik. Ezek kábelét nekünk kell összedugdosni mindkét oldalon. A kábel elég hosszú, tehát a csőben kell majd nekünk elrejteni. Ne nagy ördöngősség, bárki megoldja. Ha mindent sikerült, már csak a megfelelő törlőkorongokat kell kiválasztanunk. 2 pár filc, 1 pár mikrofraser, és 1 pár mikrofraser és pamutkombó közül válogathatunk. Elvileg pamut a parkettát hivatott polírozni, a papírja szerint valami viaszbetétes a cucc. Kinek milyen alkalomhoz kell. Én a mezei microfraser-t erőltettem, nekem a konyha és előszoba tisztításához lesz első sorban. A parkettát gőztisztítóval takarítom.  Teljesítmény téren még érdemes megemlíteni a 2000mAh-s akkut, amivel az eszközünk 30-40 percig képes működni. Tudom, nem sok, egy tényleg nagy házban lehet nem elegendő ez az idő. Akkuját 1,5 óra alatt feltölthetjük a kapott EU csatlakozós töltővel.

ENLIF elektromos felmosó
ENLIF elektromos felmosó

Előző
Következő

Tesztüzem…

Egy gyors ismerkedés még a rendszerrel és azonnali bekapcs. Póbaképpen csak hirtelen feltöröltem első körben, de nem hagyhattam ki a ” jaaaaj, kifolyt a kávé” sztorit. Szépen körbecsöpögtettem az inkább cukorszirupot mint kávét, mert én kávés cukrot iszom sokakkal ellentétben. Hagytam száradni, a teszt ideje alatt senki nem mehetett a közelébe. Ez gyenge 2 órámba telt, mire kikristályosodott a cukros kávéfolt. Amíg várakoztam volt időm elolvasni a papírját is. A korongok befelé forognak, ezzel segítik elő a szennyeződés összeszedését a hátsó mopnak. Első körben sima hideg vizet töltöttem a tartályba. És eljött a mindent eldöntő pillanat, amikor is nekieresztettem a gépet. Bekapcsolás után motorok felbőgtek, a korongok forogtak, a led csík világít. Senki ne képzelje hogy 1200 m/s² gyorsulással kezd el pörögni. Vidékiesen 1 alapjáraton pörög, de kb így is leírhatnám hogy v=0,1m/s. Viccelt félretéve 180 fordulat/perc a sebessége. A papírja szerint tud 2 állást is, na ez nekem sehogy nem jött össze. Na de itt nem is a tempó a lényeg, hanem a hatékonyság, azaz  a meghatározott cél elérése a lehető legkisebb ráfordítással. Emberi energia ráfordítás szinte nulla, maximum a vízspriccelő gomb nyomkodása lehet nehézkes. 😀 Csak szépen húzni-vonni kell az eszközt, ami helyettünk takarít. Hasonlót képzeljünk el, mint a nagy takarítócégek felmosógépei, csak ez sokkal kisebb, kezesebb.  A sima vízzel való felmosás is egész jó lett, leszámítva azt a kis kémiai hibát, hogy a megfelelően cukros kávékristályokat, a vízzel szépen fellazítottam és viszonylag nagy helyen eloszlattam a járólapon. Szép lett, de kicsit ragadósra sikerült. Viszont foltnak nyoma sem volt! 😀 Ekkor ütött szeget a fejembe, hogy használhatnék valami vegyszert, amit amúgy is alkalmaznék felmosáskor. Lesz ami lesz alapon, segítségül hívtam Mr. Proper haveromat, hogy ugorjon bele pár cseppel a melóba. Nálam a pár csepp minden esetben egy kupak, mindegy mennyi a víz. Így legalább komolyabb koncentrációt érek el mint a vödörben. Amíg szórakoztam a haverral, szépen felszáradt a padló, egy gyenge 1,5 m² ragacsos cukormáz alakult ki. Szerencsére a hangyák nem érezték meg az illatát, örök csemege lett volna nekik. A korongokat és a hátsó mop-ot lecseréltem egy tisztára. Most, hogy minden készen állt, megint felpörgettem a motorokat, víz spriccel, led világít. Laza kézmozdulatokkal eresztettem neki az eszközt. A cimborám hatékonyabbnak bizonyult mint a tiszta víz. Ezzel a vegyülettel már tisztára takarítottam a foltot, ragadásnak nyoma sem volt. A filc korongok is teszt alá kerültek, ezeket a  „2 napig nem engedtem felmosni az asszonyt” esetre tartogattam. Ez elég hatékony, jól dörzsöl, egy kis munkával eltávolítható vele a napi piszok. Nekem bevált a termék, a gyerekem is szereti tologatni. 



Akarok egy ilyet!

Értékelés

4/5

Nem azt mondom, hogy ez a világ legjobb takarítógépe, sokszor a vileda felmosó sokkal hatékonyabbnak bizonyul. Viszont a mindennapi használata megkönnyíti a munkát, rengeteg időt, vizet és energiát spórolhatunk vele. A mop-ok tisztíthatóak én behajítottam óvatosan a mosógépbe a microfraser-t. A polírozót a viasz miatt csak kézzel öblítettem. Természetesen a filckorongokkal is így jártam el. Kapható extra darab minden típusból, tehát ha elhasználódik akkor sincs semmi baj, de mi magyarok vagyunk olyan okosak, hogy ráhekkelünk majd valamit. Nekem bejött, nem kell csavargatni a felmosófejet a vödörben.  Komolyabb tisztítószerrel nem próbálkoztam, de lehet idővel belekerül a másik haver is, azaz a domestos… 😀 

Kapcsolódó vlog

ENLIF elektromos felmosó bemutató

Mai tesztalanyunk nem más mint a sokak utált feladatát megkönnyítő elektromos felmosó.


Tovább »


A terméket ezen a linken tudod megvenni

További tesztek, cikkek