Giiker logikai játék nem csak gyerekeknek

Agyserkentő

511 pályát kell végigcsinálni

LCD kijelző

A képernyőn a kezdőállást mutatja

„hmmm… mit is mondhatnék. Szeretjük itthon a logikai játékokat. Vajon ez bevált?  „

Pár ilyen játék már megfordult a kezemben, legutóbb a 2×2-es rubik kockát vettem, talán megerőlteti az agyam. Nem sikerült nagyon lekötnie, hiszen 10 perc alatt kiraktam.

Érdekes újdonság, ja mégsem. Aki van olyan idős mint én, annak a lényeg nem lesz idegen. Aki fiatal, annak pedig egy régi dolog reloaded-je a gém. Régen egy 6×6 cm-es fakeretes volt, amin mindenféle ábrát kellett a helyére csúsztatni. Ilyen anno csak a gazdagok kiváltsága volt(?), én csak a szomszéd kisfiú holmijával játszhattam. Vagy nem tudom miért nem kaptam ilyet, soha nem kérdeztem… Egy örök élmény maradt, hogy sikerült párszor kiraknom.  

@thecinemaker #banggood #unboxing #review #linkincomment #kinabolveddmeg #giikersuperslide ♬ Sweet Dreams – PuppetMaster


Megveszem

Design

Aki nem ismerné a GIIKER márkát, annak gyorsan elmesélem mit is tettek le az asztalra már. A 2012-ben alakult cég eldöntötte, hogy előszedi a régi sakk, logikai és puzzle játékokat, új köntösbe öltözteti, majd digitális formát adva nekik, ismét elérhetővé teszi a mai kor ifjainak, akik valami digitális nélkül létezni sem tudnak. Sikerült…

Túlgondolni nem kell, mert nincs is mit. A gyártó sem gondolta túl, igaz kicsit kínai piacosra sikeredett. Mert oda is szánja a cuccait, de annyira jók, hogy mi is igényt tartunk rájuk. Első nagy projektjük a smart kocka volt, amit biztosan sokan kipróbáltátok. Hihetetlen, hogy tényleg működik és jól működik. Nekem is van, sokszor előszedem, és elcsodálkozom a sebességén, az app-on, mindenen. Van a repertoárban számunkra érthetetlen sakkjáték a távol-keletről és az új SuperSlide puzzle kirakó. Visszakanyarodva a játékunkhoz. Ezen a terméken nem érezni azt a minőséget mint a kockán. Tényleg egy kicsit piacos, már a doboza is. Kézbe fogva már-már elhiszed, hogy jó is kisülhet belőle, de ha végiggondolod, hogy szinte nulla a súlya,  kicsit gyér az anyagválasztás megint visszaesel a piacra fejben. Nem akartam elhinni hogy jól fogok szórakozni, tényleg gagyinak érezni… Megszabadítva a védőfóliától, a kis kockák finom kidolgozásúak, semmi sorja, semmi hiba nem fellelhető. A piros nagykocka, ami a játék lényege kicsit nehezebb, elsőre nem tudtam miért, de hamarosan te is megtudod. A sárga kiskockák és a kék hasábok is jól kidolgozottak. Aljukon valami csúszós fekete műanyag lapul. A gépen a gombok kicsit viccesek, valamire emlékeztet, de nem jövök rá hol láttam ilyen gombokat. Talán a Junoszty TV-n volt hasonló. Itt 3 darab is kapott helyet, 2 fekete és egy piros. A piros a játék ki/be kapcsolását, a feketék pedig a pályaválasztást ill a funkciókat látják el. Ha ráérzel, akkor kettő másodperc alatt megérted. Továbblépve a bal felső sarokban egy „buborékba” zárt LCD kijelző lapul. Nem, nem super Amoled, sima mezei LCD, de szerencsére színes, mert az kell a játékhoz. A játéklap egy sima felület, Amiben a darabokat elhelyezhetjük. Egy minta díszeleg csak rajt az alsó harmadban, ennek van is jelentősége.  Mindemellé a csomagban még pár kockát és egy full csirkelábas leírást kaptam, de ha elolvasod a cikket nem akarod olvasgati, viszont egy ilyet igen! De nem spoilerezek…

Lets play

Nem is tudom hogy lehetne elkezdeni egy játéktesztet, eddig csak a PC GURU-nak írtam ilyen cikket. Azt is anno vagy 20 éve! Igen én voltam, ha hiszed ha nem. Az autós játékokhoz írtam sok-sok oldalas végigjátszásokat. De akkor megpróbálom hasonlóan, mint anno a híres újságban.

A gépet a piros gomb hosszú megnyomásával tudtam életre kelteni. Természetesen 2 darab AA elem kell a hátlapján a kis ajtó mögé! Megjelent az LCD kijelzőn egy tertris-re hasonlító logo szerűség, igazából elsőre nem tudtam mire vélni. A user manualt a telefonnal lefordítva már kaptam némi infót mi a lényege a játéknak. Nem jöttem volna rá elsőre az tuti. Minden kész, elolvastam a leírást, haladjunk….

Fentrbb már jeleztem, a piros gombbal leheltem életet a gépbe, ez fontos lépés. Ha bebootolt a rendszer, akkor a fekete gombokkal kell kiválasztani a „pályá”kat. Érdemes a jobb oldalit erőltetni első körben, azzal lépkedünk egytől felfelé. Ha sikeresn megnyomtuk akkor a pálya számát létjuk először, majd egy minta rajzolódik ki rajta. A következőképp értelmezd: A sárga kiskockák a kék hasábok és a nagy piros négyzet helyét mutatják, amit így kell neked is kirakni a táblán. Egy bizonyos szint felett zöldel is kapsz kiraknivalót, ilyenkor a kék hasábot keresztbe kell elhelyezned, a zöld jelzésnek megfelelően. Ezen része kb ennyi. Ha megvagy, a piros gombot kell egyszer megnyomnod és indul is a játék. A lényeg, hogy a táblán lévő kockákat ide oda tologatva, a nagy pirosat kell valahogy leküzdenünk az alsó, megjelölt helyre. Persze az elején csecsemőknek valót dobál be, amiket kb 10 másodprec kirakni. Ha sikerült akkor a piros kockát a helyére csúsztatva felvillan a kijelző, hogy megoldottuk a feladatot, következik a másik szint. Itt ugyanaz a szitu, betesszük az ábra szerint a kockáinkat, majd piros gomb és húzkodunk. Mindezt 511 pályán keresztül játszhatjuk. Elmondom, az első 30-at kb 10 perc alatt csinálta meg a 10 éves kisfiam. De aztán úgy gondolta, hogy kezd nehéz lenni. A szintek 10-esével nehezednek, de mind kirakható. Jelenleg az utolsó pályát nyomom, de nem cheat-elek, megoldom magam…. Biztos vgyok benne, hogy egy lépést rontok csak el, ezért nem tudom kirakni. 

A 3 gomb többfunkciós, a pirosat már tudjuk, a feketék pedig a következőket tudják még. Ha egyszerre nyomjuk le őket, akkor némítjuk a hangját, nem mintha oly’ sok lenne neki. De van, zavarhat valakit, tehát ha így látjuk, használjuk a kombinációt. Ha vissza akarjuk tenni a hangout, ugyanígy járjunk el.  Ha a bal oldalit nyomjuk le játék közben, akkor átvált segítség módba, azaz megmutatja nekünk melyik kockát merre mozgatva tudjuk megoldani a feladatot. Ilyenkor a jobb gombot nyomkodva léptetjük a segédet. Ha viszont professzionális a logikai képességünk és mi tanítottuk Elon Musk-ot az egyetemen, akkor nekünk a jobb oldali gomb való. Ez a challenge mode. Brutális, nem hagyja hogy megmozdulj. Használata: Kiválasztasz egy pályát, majd elindítod, rányomsz hosszan a jobb gombra. Ilyenkor időre kell kirakni, kb az elsőnél mindenre kapsz 7 másodpercet. Konkrétan fel sem fogtam mit látok…. 😀 De vannak cselendzses csávók a neten, nagyon jól nyomják. Innen bármikor visszatérhetsz, csak válassz új szintet. Nagyjából ezt a játékélményt fogod kapni, ami annyira azért nem tré. Persze a modern világban már van pábdzsí a telón, nem szórakounk ilyen analog játékokkal. De, kell, mert ez jó! Nagyon jól szórakozom, mérgelődök, nevetek ahogy a gyerek rommá ver…. 

@thecinemaker #reklám My new game… link a kommentekben… #alee #giiker #superslide #howto #review #banggood ♬ Nincsen gond – ALEE


Akarok egy ilyet!

Értékelés

4.5/5

Most erre mit is mondjak. Imádom, nekem nagyon bejön, pedig az elején nagyon féltem a bóvli kinézete miatt. Ráéreztem és rákattantam. Mivel a pályákat többféleképp is ki lehet rakni, nem csak 511 szint van, hanem sokkal több. Én nagyon ajánlom mindenkinek, jó kis agymozgató, a gyerek is nagyon szereti. Neki talán többet is segít, rengeteg sikerélményt szerez vele, mindamellett sokat is gondolkodik, fejleszti a logikus gondolkodását. AJÁNLOTT TERMÉK? Jelenleg ez a NR1 nálam! 


A terméket ezen a linken tudod megvenni

További tesztek, cikkek


Összes cikk megtekintése