Redmi AC2100 router bemutató
6* External high gain antenna
2033Mbps
CPU: MT7621A
OpenWRT
” Sok helyen póknak csúfolják…”
Az internet gyors fejlődésével elmondható, hogy az emberek hálózati igényei egyre komolyabbak és a nagy sebességû és stabil hálózati környezet ma már elengedhetetlen.
A Xiaomi Redmi Router AC2100 – dizájn és megjelenés
A Redmi AC2100 router hagyományos lapos kialakítású készülék. A kinézete szerintem modern és szép (már ha lehet ilyet mondani egy routerre), lekerekített vonalak jellemzik. Összesen 6db antennával rendelkezik, melyek nem levehetők, de minden irányba forgathatók. A tetején 2 LED állapotjelző is található az egyik a router állapotát, míg a másik az internet kapcsolatot meglétét jelzi különböző színekkel. Anyaga a szokásos ABS szerű, apró lyukakkal megspékelve. Tudom, kell a sok antenna, de néhol ez zavaró lehet az elhelyezésnél. Hátul kaptak helyet a csatlakozók amiből sajnos nem sok van…
Hardver, csatlakozók
A Redmi router egy nagy teljesítményű MT7621A, két magos 880MHz órajelű processzort kapott ez elegendő a számítási feladatok ellátására, ez mellett pedig 128MB ROM és 128MB RAM is került bele, tehát minden megvan, hogy sok eszköz csatlakozás esetén se omoljon össze a rendszer és mindig minden eszközünkön optimális legyen az internet sebessége. A router egyszerre akár 128 csatlakoztatott eszköz kiszolgálására is alkalmas lehet. Összesen 4db RJ45 porttal rendelkezik, amiből 1db a WAN, a többi pedig LAN csatlakozásra használható. Mindegyik port gigabites sebességre képes.
A Redmi router különlegessége, hogy 6db külső wifi antennával rendelkezik, mindegyik antenna teljesen szabadon állítható, ezáltal még nagyobb lefedettséget lehet elérni a távolabbi helyek esetében is. A WiFi természetesen kétsávos, a 2,4GHz-es hálózat mellett 5GHz-en lévőt is létre tud hozni. A WiFi sebessége maximum 2033MBit/s lehet, ehhez természetesen a csatlakoztatott eszköznek is kompatibilisnek kell lennie. Ehhez az elméleti maximum sebességhez kombinálni kell a 2,4 ésaz 5GHz hálózatokat, ez a dual WiFi egy hálózati azonosítón keresztül érhető el, azaz a routerhez közelebb a gyorsabb 5GHz-en keresztül csatlakozhatunk, míg a távolabbi helyeken automatikusan átvált 2,4GHz-re bármilyen kézi beavatkozás nélkül. Természetesen ez egy lehetőség, választhatjuk azt is, hogy két hálózati azonosító jöjjön létre, egy a 2,4GHz hálózatokhoz és még egy az 5GHz-hez.
Műszaki tulajdonságok mert ez sokaknak fontos a választáskor…
CPU: MT7621A MIPS kétmagos 880MHz
ROM: 128MB
Memória: 128MB
Wireless sebesség:
2.4G Wi-Fi: 2*2 (IEEE 802.11n, 300Mbps)
5G Wi-Fi: 4*4 (IEEE 802.11ac, 1733Mbps)
Antenna: 6* külső nagy teljesítményű
Csatlakozók:
1*10/100/1000Mbps WAN (Auto MDI/ MDIX)
3*10/100/1000Mbps LAN (Auto MDI/ MDIX)
Állapotjelző: 2 LED
Reset gomb
Wireless szabvány: IEEE802.11a/b/g/n/ac, IEEE 802.3/3u/3ab
Tanúsítványok: GB/T9254-2008; GB4943.1-2011
Dual band: 2.4GHz/ 5GHz
Wireless csatornák:
2.4GHz Channel: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
5GHz Channel: 36, 40, 44, 48, 149, 153, 157, 161, 165
Modulációs módok:
11b: DSSS: DBPSK( 1Mbps), DQPSK (2Mbps), CCK (5.5/11Mbps)
11a/g: OFDM: BPSK (6/9Mbps), QPSK (12/18Mbps), 16QAM(24/36Mbps), 64QAM(48/54Mbps)
11n: MIMO-OFDM: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM. Rate set: MCS0~MCS15
11ac: MIMO-OFDM: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM.
Rate set: MCS0~MCS9 (4 streams supported)
Operációs rendszer: Intelligent router operating system MiWiFi ROM based on OpenWRT deep customization
Wireless biztonság: WPA-PSK / WPA2-PSK encryption, wireless access control (black and white list), hidden SSID, intelligent anti-scratch network
Kezelési lehetőségek: Support Web, Android, iOS
Működési környezet:
Working temperature: 0~40℃
Storage temperature: 10%~90%RH Non-condensing
Working humidity: -40~70℃
Storage humidity: 5%~90%RH Non-condensing
Méretek: 259mm*176mm*184mm (L*W*H)
Nyelv: Kínai
Na itt azért már nekem is fejtörést okoz némelyik infó.. 😀
Üzemeljünk…
A Redmi AC2100 Router többféleképpen is telepíthető, használhatjuk a MiWiFi mobil applikációt, de megvan a hagyományos PC-n keresztüli beállítás lehetősége is. Fontos megjegyezni, hogy a router nyelve kínai, így a PC-n keresztüli beállítás addig nehézséget okozhat, amíg nincs internet kapcsolat, utána már működik a Chrome böngésző beépített fordítója. De én még akkor sem javaslom, mert néha a fordítónak sem megy rendesen. Szóval az első beállítások elvégzéséhez én a MiWiFi appot erőltetném, mert ez angol nyelvű, ingyenesen letölthető a Play Áruházból és az App Store-ból is. Ha nem az angolt dobja fel akkor a neten megtalálható az APK. Dugjuk be az internet kábelt a WAN portba, helyezzük a routert áram alá. A Play Áruházból, vagy az App Store-ból letöltött MiWiFi alkalmazást kell csak megnyitnunk.
A telepítés után csatlakozzunk a telefonunkkal a létrejött Redmi nevű WiFi hálózathoz, majd az alkalmazásban válasszuk ki, hogy egy új router-t szeretnénk beállítani. Ezt követően az app automatikusan megtalálja a routert, majd választhatunk két lehetőség közül.
1. Beállíthatjuk egy teljesen új routerként,
2. Ha már rendelkeztünk korábban Xiaomi WiFi routerrel, akkor a korábbi beállításainkat is visszatudja tölteni. Én az 1. lehetőséget választottam, azaz egy teljesen új routernek állítottam be.
Miután kiválasztottam, hogy új router-nek szeretném beállítani, elemezte a hálózatot és helyesen fel is ismerte, hogy PPPOE protokollt használ (Telekom net). Ezt követően meg kell adni az internet kapcsolathoz szükséges felhasználó nevet és jelszót, ha elsődleges routerként használjuk, ha ez a szolgáltató routere után van csatlakoztatva, akkor ez a lehetőség nincs. Átnevezhetjük a WiFi hálózatot és annak is be kell állítani egy jelszót. Ha megvannak a felhasználónév és jelszó beállítások, és jól is adtuk meg őket, akkor a router csatlakozik az internethez, és ezzel meg is vagyunk az első üzembe helyezéssel, az internet működik, a WiFi hálózat elérhető. Szerintem egyáltalán nem bonyolult és hiába kínai menüs a router, az alkalmazás segítségével nagyon egyszerűen és gyorsan angol nyelven is üzembe helyezhetjük. Végezetül az app felajánlja, hogy jelentkezzünk be a Mi Account-al, ezt tegyük is meg, ha még nincs ilyenünk, akkor regisztráljunk.
A Redmi Router további beállításait elérhetjük az applikáción belül, vagy immár a router felületét is megnyithatjuk PC-n keresztül is. Az OpenWRT felületet nem erőltettem, ennyire nem vagyok szakavatott, ha valaki rájött, hogy működik, szívesen beírom ide a cikkbe. Ehhez írj egy mailt erre a címre: szilveszter@kinabolveddmeg.hu A Redmi AC2100 Router egy nagyon jó útválasztó akár otthoni, akár kis irodai felhasználásra, én átváltottam teljesen minden eszközömet erre a készülékre. Ez wifin kb 25 eszköz, LAN-on pedig 2. Kihasználom mind a 2,4, mind pedig az % GHZ-es sávot. 6 antennájának és fejlett hálózatkezelésének köszönhetően jelentősen megnövelhető a lefedett terület nagysága a hagyományos routerekhez képest, de nagy versenyben van az öreg 4 antennás Tenda routeremmel. Egyetlen hátrányát tudnám csak megemlíteni ez pedig az USB hiánya, enélkül sajnos mobilinternet kapcsolattal nem lehet használni, vagy esetleg egy külső vinyó sem kapcsolható hozzá. Nagy ász lenne vele. A beállítását, telepítését 2 perc alatt bárki elvégezheti a MiWiFi mobil applikációval. Ezt a router-t bátran merem ajánlani (mint ahogy a korábbi Xiaomi AC1200-t is), megbízható, nagy tudású és nagyon stabil eszközről van szó.
Az ára a cikk születésekor 43$ , ez körülbelül 13500-Ft, ezért az árért itthon bizonyosan nem fogunk találni hasonló tudással rendelkező router-t. Megrendelni a lenti ZÖLD gombra kattintva tudod, a szállításnál válaszd az EU Priority Line lehetőséget, hogy vámmentesen érkezzen meg a csomag.
Értékelés
4/5
Azért kap csak 4 pontot nálam, mert hiányzik az USB csatlakozó, nehézkes az OpenWRT (nem egyértelmű, vagy egyszerű, kínai app), de egy nagyon stabil routert kaptam a pénzemért. Nincs leszakadás, nincs semmi gond vele. Bedugod, megy….
A terméket ezen a linken tudod megvenni
Antennarendszer
6 nagyteljesítményű antenna
Többsávos rendszer
2,4 és 5 GHz
Kapcsolható eszköz
Összesen 128 eszköz is tud stabilan kapcsolódni
Design
A mai kornak megfelelően kapott formát