Mi Redmi AirDots 3 Pro TWS fülhallgató bemutató

True Wireless

Igazi sztereo hangzás

Aktív zajszűrés

Ezzel a funkcióval csak keveset bír az akku

„Ebből is van vagy 10 féle itthon, de vajon ez jobb mint a többi? „

Ismét egy Xiaomi cucc, megint egy TWS füles. Egy időben sok-sok megfordult a tesztasztalon, mostanában nem nagyon foglalkoztunk vele, mert a nagy választékból szinte lehetetlen jót, vagy a legjobbat kifogni, de ezt nem tudtuk ott hagyni.

TWS füles. Ma már nem nagy mutatvány, szinte mindenki fülében ilyen van. Anno az Onkyo nagynevű cég mutatta be a terméket, majd az Apple-nek köszönhetően meg is kapta a világ az igazi, vezeték nélküli fülhallgatót. Majd jött mindenki is és elkezdődött ennek a tortának a felszeletelése. A Xiaomi jókor szállt be, rengeteg darabot dobott a piacra, de sok van közte aminek csak a neve más, belül pontosan ugyanaz. A sztori ezekkel is ugyanaz mint a telefonokkal. Kínai és global, teljesen más néven. Ez Globalként Redmi buds 3 pro-ként keresendő! Elárulom, semmi különbség nincs a két termék közt, csak a dobozon a felirat angol! Ne dőlj be a global feliratnak, amiért plusz 10-20 dollárt gombolnak le rólad! 

Technikai infoként csak annyit kell róla tudni, hogy a két oldal vezeték nélküli kapcsolaton konnektál a készülékünkhöz. Ez is több szabvány szerint történik,  az elején mindkét fülest kellett kapcsolni a telefonhoz (első generációs midots, a fehér dobozos), majd elterjedt a jobb megoldás, amikor csak egy dot-ot kell a telefonhoz kapcsolni, majd a másik az elsőhöz társul. Sajnos ezt az infót a gyártók nem írják le, de ha már némi infónk van a Bluetooth verzióról, akkor hamar kiderül. 5.0 felett már szinte minden cég ezt a megoldást választja. 



Megveszem

Design és technika

Van itt kérem minden, napokig lehetne sorolni miért akarod ezt a hangkeltőt a fejedbe. De ne menjünk ennyire előre, csak szépen lassan haladjunk. A design-ról igazából szót sem kell ejtenem, profi a cucc, pedig már nem mai darab. A Redmi is elengedte a fekvő tokot, ráállt az állított design-ra. Az anyaghasználat és a színválasztás szerintem nagyon pazar, antracit színben pompázik a babszemnél nem sokkal nagyobb tok. Ezen is csak egy apró feliratot szitázott a gyártó, ami alig észrevehető. Alján már USB-C töltőcsatlakozó lapul, amin kersztül cirka 2,5 óra alatt teletolhatjuk naftával a 470 mAh-s akkumulátort. Ez az aksi akár 28 órára elegendő delejt képes kipumpálni magából. A tok előlapján egy kis gombot is megpillantottam, ami a párosítást segíti. Jóféle megoldás, viszont miui-s telefon kell hozzá, hogy megkapjuk ugyanazt a feelinget, amit az almás cég annyira mutogat. Erről később… Egy apró fehér led az állapotjelző, több funkciót képes jelezni. A felső egy harmada felnyitható, ez alatt lapulnak a kis babszemek. A mágneses fedlap elég jól tart, nem fog magától kinyílni a zsebedben. A töltőbölcső vezeték nélkül is képes magába szívni a villamos energiát, csak szimplán fel kell tenni egy indukciós padra és lőn világosság, a fehér kis lámpa már folyamatosan világít, veszi a delejt. Arra azért figyelj, hogy mindennel együtt sem éri el a reggeli parizer súlyát, mert  csak 55 gramm az egész, tehát nem fogod észrevenni melyik zsebedbe tetted! Ez tetszett… 

A kis babszem Jankókat kiemelve egy kicsit más design-t vehetünk észre, egy picit átdolgozták a formát, de még most is a Xiaomi formavilág jellemzi. Egy apró kis dőlést tettek a hangszóróhoz, így jobban illeszkedik a fülkagylóba. Talán egy kicsit nagyobb is lett, de vállalható még így is, hiszen alig nagyobb keresztbe-kasul mint 2 centiméter. Ez a darab sem kapott enni, hiszen Pöttömpanna csak 4,5 grammot nyom, azaz semmit nem hízott, mert ha jól emlékszem a régi is 4,5 gramm volt, tudásra viszont csak a fele. Oldalain érintőgombok vannak, mit ahogy az már régi szokás. Elérkeztünk a kedvenc részemhez, gyorsan leírom még a technikát és jöhet a hangteszt. Gyors leszek, mert gondolom téged sem érdekel a száraz technikai infó, de azért beszéljük át! A hangkeltésért felelős drivereket megnövelték, 9mm-es kompozit membrántekercsek kerültek bele és egy rakat mikrofon, szám szerint 3 darab. Ezek kelleni is fognak, hiszen szuper dolgokat produkál vele. De lássuk a medvét….

IMG_7338
IMG_7336
IMG_7330
IMG_7334
IMG_7339

Előző
Következő

Tesztüzem

Első körben a párosítás. A töltőtokból ki sem kell vennünk a füleseket, mert a fentebb említett funkciógombbal ezt gyorsan és kényelmesen megteheted. A gombot 2mp-ig kell nyomva tartani, majd a fehér led villogni kezd. Ez jelenti, hogy az eszköz kész a párosításra. A telefonon a Bluetooth beállításoknál csak kikeresed a fülest, majd katt rá. Előfordulhat, hogy pin kódot kér, ne lepődj meg, szimplán gépeld be a „0000” kódot és menni fog. Apple és Xiaomi telefonokhoz nem kellett. Ha Xiaomi telefont használsz, megkapod a feelinget, a telefon képernyőjén kapsz értesítést mi hogy áll töltöttségileg. Tok és fülesek egyesével. Mutatós! Most hogy kész a kapcsolat, kis bemelegítés kell nekik, némi halk zene, folyamatosan hangosítva, én még így tanultam. Tudom, most sokan felhördülnek, de én régi motoros vagyok, ezt anno így volt szokás. Jöhet a zeneteszt. Én általában valami komolyabbal kezdem, olyannal ami elérhető jó minőségben a neten, mert ugye onnan fogyasztunk már szinte mindent is. Michael Jackson indította a sort, majd egy kis Metallica és a legvégére hagytam a mai kor elektronikus tánczenei stílusát. Természetesen a vájtfülteszt sem maradt el, ezt minden fülesnek ki kell bírnia, akármennyire is fáj nekik. És fáj nekik hidd el….

A teszthallgatás közben az észrevételeim:

Zeneileg hiba nincs benne, egész jól hozza a hangokat, szerencsére már nem verik szét egymást a hangszerek, mint régebbi társai.Persze, nem lesz ez sem senheisser, azért kicsit többet kell leszurkolni a kasszánál. A több basszus sem okoz neki gondot, ilyenkor is megmaradnak a magas hangok, szépen elkülönülve. A legjobb hangzást a megfelelő szilikongyűrűvel érheted el, amiből plusz 3 méretet csomagoltak a dobozba. Jacko jól teljesített, tesztre a Dangerous lemezt javaslom, igen jól masterelt darab. Ezután egy kis lassú rockzene, Metallica következett. A hangszerek szépen elkülönülnek, a színpadkép megfelelő, ha tényleg minőségi az alapanyag, akkor érezhető a zenészek helye a térben. Kicsit vadabb rákenroll következett, ahol már azért volt hogy veszekedtek a membránon a zenészek, de még az elfogadható kategóriába sorolnám. Legvégére hagytam a pumpálást, itt sok színpad nincs, csak a dübörgés, amitől nem ijedt meg a kis füles, rendre hozta a BPM-eket. Full hangerőn sem voltak gondjai egyik zenei stílussal sem, azt mondom rá, hogy ennyi pénzért ez a tökéletes határát súrolja. A vájtfülteszten is jól muzsikált, ilyenkor azért megdolgoztatom a cuccot. Első körben mély, magas hangok tesztje, ahol 15.000kHz felett már elvérzik, viszont a mély hangokat hozza rendesen. Sztereoteszten nagyon jól teljesített és a változatosség sem okozott neki gondot. THX és Dolby hangteszteken (tudom felesleges) is viszonylag jól helyére tette a helyszíneket, benne érkező, távozó dolgokat. Meglepően jól tolja! Nekem viszont régi már-már süket DJ-nek egy kicsit halk volt a rendszer…  Belevetettem magam a Netflix-be is, fontos, hogy a fülesünk időben közvetítse nekünk a hangot, rengeteg ilyen termék 0,5 – 1 másodperces késéssel dolgozik, ezzel élvezhetetlenné teszi a szórakozást. Itt ilyen nincs, időben a helyén minden, köszönhetően az 5.2 BT kapcsolatnak. 

Nem beszéltem az extrákról, a mikrofonokról, miért van ennyi. A sok mikrofon az aktív zajszűrésben vesz részt, megfelelő Xiaomi telefonnal még cifrázni is lehet ezt a funkciót (sajnos a jelen lévő mi note 10 nem tudja). Itt adaptív zajszűrés is beállítható, figyelhetjük a környezeti változókat, amit a telefonon be is állíthatunk. Ilyet csak a nagyok tudnak, halkan jegyzem meg. Tehát mikrofonok… Egy kell a beszédhez amikor telefonálunk, a többi pedig zajszűrés. De hogy? Beállíthatjuk a fenti módon az adaptív szűrést, vagy az érintőgombbal. A gomboknak sok funkciója nincs, igazából három mód, amiből az egyik az ANC. A kezelőszervek mindkét bogyón ugyanazok, így nem kell háromnál több parancsot megjegyezni, vagy gondolkodni melyik felét kell tapogatni. Ha kétszer megérinted, az éppen hallgatott számokat lejátssza vagy szünetelteti, vagy fogadja a bejövő hívást. Három érintéssel a következő zeneszámra ugrik, vagy elutasítja/befejezi a hívást, vagy az egyik gomb lenyomásával és egy-két másodpercig tartó lenyomásával válthatsz a zajszűrő módok között. Ezt egy hangjelés is kíséri a füledben. Ez még egy nem Xiaomi telefonnál is tök király dolog. A gombnyomásos ANC-t viccesen „átlátszó hang”-nak jelzi a leírása is kínairól fordítva. Tényleg kapunk egy kis hangot a külvilágból, de még a nem zavaró kategória. Érdemes kipróbálni. A telefonálásra nekem még most sem az igazi, még most is messze van a fülem a számtól, de már sokkal jobb mint a régi társai. A fogadó fél is már tisztán hall minket, a szélsüvítést, városi zajokat is szuprtudással egyenlíti ki. Egy kicsit bosszantó, hogy a fülesről nem vezérelhetjük a hangerőt, de ezt könnyedén megtehetjük a telefonunkról, vagy az okosóránkról. Belefér. Majdnem kimaradt a leírásból, hogy egyszerre 2 eszközhöz is tud kapcsolódni, amit tényleg az olcsó kategóriások nem tudnak. Ez megint egy jó pont. Párosítani a második eszközhöz is ugyanúgy kell mint azt fentebb leírtam. A kis akku is megfelelő, 3-6 órás üzemidővel számolhatsz ez az ANC bekapcsolásától függ. Ha használod, nyilván akkor lesz kevesebb az üzemidő. Az érdekesség, ha visszateszed a tokba, akkor 10 perc töltéssel ismét kapsz közel 3 órányi zenehallgatást! (kikapcsolt ANC és 50% hangerővel). Ha minden lemerül, akkor kell neki 2,5 óra, de akkor mindent 100%-os töltöttséggel vihetsz magaddal. 



Akarok egy ilyet!

Értékelés

5/5

Kereken 5 csillag, ennyiért ilyen tudást nem kapsz! Érdemes megnézni, kipróbálni, mert tényleg jó cucc! Egy rossz van benne, fentebb meg is említettem, az a hangerőszabályzás, de tudnék ezzel a hibával élni…


A terméket ezen a linken tudod megvenni

További tesztek, cikkek


Összes cikk megtekintése